Освіта
2006-2011 рр. навчалася у ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» за спеціальністю «Педагогіка і методика середньої освіти. Географія». У червні 2011 р. отримала диплом спеціаліста з відзнакою, здобувши кваліфікацію вчителя географії, біології та основ економіки, організатора краєзнавчо-туристичної роботи.
У 2016 році захистила дисертацію на тему «Агроландшафти Передкарпаття, їх геоекологічна оцінка та шляхи оптимізації» та отримала диплом кандидата географічних наук за спеціальністю: 11.00.11 – конструктивна географія і раціональне використання природних ресурсів. У дисертаційній роботі розробила оптимальні співвідношення земельних угідь Передкарпаття, які з еколого-захисних позицій доцільно враховувати при плануванні та проведенні регіональних програм по використанню і охороні ландшафтів у регіоні, здійсненні протиерозійного та природно-сільськогосподарського районування земель тощо.
Наукові інтереси, які на цей час досліджую: геоекологічні проблеми на території Львівської, Івано-Франківської та Чернівецької областей, раціональне природокористування, управління земельними ресурсами, геостатистика, сталий розвиток регіону, моделювання і прогнозування розвитку регіонів України. Автор 18 наукових статей у галузі геоекології.
Трудова діяльність
Вересень 2006 – Червень 2011 | Студент |
Листопад 2011 – Жовтень 2014 | Аспірант з відривом від виробництва |
Вересень 2014 – Лютий 2016 | Асистент кафедри географії та природознавства, Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника |
Березень 2016 – Грудень 2019 | Викладач кафедри географії та природознавства |
Грудень 2019 – по цей час | Доцент |
Січень 2018 – по цей час | Заступник декана з наукової роботи Факультету природничих наук, цього ж ВУЗу |
Організаційно-методична робота
Членство в університетських інституціях:
- Заступник Голови Вченої ради Факультету природничих наук;
- Член Науково-методичної ради Факультету природничих наук;
- Член Науково-технічної ради університету;
- Член Ради з якості Центру забезпечення якості університету;
- Член Комісії з питань етики та академічної доброчесності університету.
Член Українського географічного товариства.
Керівник секції «Географія та ландшафтознавство» і «Кліматологія» Івано-Франківської Малої академії наук учнівської молоді Івано-Франківської міської ради (з вересня 2019 року).
Академнаставник груп студентів СОГ-11 і Г-11.
Керівник студентського наукового гуртка «Геоекологічні проблеми Західної України».
За час роботи на кафедрі географії і природознавства розроблені навчальні курси: «Фізична географія материків і океанів», «Географія виробничої сфери і транспорту», «Стратегія сталого розвитку», «Методологія та організація наукових досліджень» та «Моделювання і прогнозування розвитку регіонів України».
Відзнаки
Грамота Департаменту освіти, науки та молоді ОДА
Подяка Прикарпатського університету
Certificate conference Atmosphere and Hydrosphere Romania
Certificate of attendance ERASMUS+Programme
Certificate Training for the academic staff of the PNU MOPED
Coursera certificate Географія Земля ззовні та зсередини
Coursera certificate Життя в грунті
Cертифікат міжнародної конференції Прикарпатського університету
Cертифікат про участь в екологічному форумі
Сертифікат Міністерства молоді та спорту України
Сертифікат учасника Всеукраїнського зїзду вчителів географії
Сертифікат Додатки Google в освітній діяльності
Стажування
International certificate_2523_Nataliia Bielova_August-12-October-12_2021
Сертифікат про_стажування_КНУ_Т_Шевченка_2021
Міжнародне співробітництво
Впродовж 2014-2016 рр. брала участь у програмі транскордонного співробітництва Польща–Білорусь–Україна, в рамках якої виконувала проекти щодо збереження біорізноманіття, підвищення екологічної безпеки та покращення навколишнього стану в межах Львівської та Івано-Франківської областей.
З квітня 2018 р. виконувала проект «Багатокритеріальні дослідження географічних ризиків і якості природних факторів на території румунських повітів Сучава і Ботошані та українських областей (Чернівецької та Івано-Франківської)», який реалізовується в рамках програми транскордонного співробітництва «Румунія–Україна 2014-2020 роки».
У жовтні 2018 р. взяла участь у міжнародній практичній конференції «Атмосфера та гідросфера» (м. Ватра Дорней, Румунія), де представила авторські дослідження на тему: «Небезпечні гідрометеорологічні явища в Українських Карпатах» та пройшла стажування на гідрометеорологічних постах Сучавського повіту (Румунія). По завершенню стажування нагороджена сертифікатом від 7 жовтня 2018 р.
Громадсько-політична діяльність
Протягом листопада 2017 р. взяла участь у міжнародному стажуванні, що проходило у Верховній Раді України, органах виконавчої влади та центральних ЗМІ. В рамках стажування ознайомилася з роботою Комітетів Верховної Ради України, взяла участь у парламентських слуханнях на тему: «Формування та реалізація державної молодіжної політики в Україні в умовах децентралізації». По завершенню стажування отримала сертифікат від 22 листопада 2017 р.
У травні 2018 р. пройшла навчання міжнародної фундації виборчих систем (IFES Україна) за підтримки Агенства США з міжнародного розвитку USAID «Рівноправне партнерство чоловіків та жінок для демократичного розвитку країни», отримавши сертифікат від 25 травня 2018 р.
За плідну роботу з Міжнародною зеленою школою під час проведення Доброчинної сесії для дітей зі сходу України нагороджена подякою від Департаменту освіти та науки Івано-Франківської ОДА (вересень 2018 р.).
У листопаді 2018 р. успішно пройшла навчання у тренінгу в рамках Хабу партійних інновацій – Жінки та нагороджена дипломом від 4 листопада 2018 р.
Фахові наукові статті
DISTRICTING OF AGRICULTURAL LANDSCAPES OF THE PRECARPATHIANS
ECOLOGICALLY DANGEROUS PHENOMENA AND PROCESSES ON THE TERRITORY OF IVANO-FRANKIVSK OBLAST
ДИНАМІКА СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ОСВОЄННЯ ПЕРЕДКАРПАТТЯ
ЕРОДОВАНІСТЬ ЗЕМЕЛЬ В АГРОЛАНДШАФТАХ ПЕРЕДКАРПАТТЯ
ЗБЕРЕЖЕННЯ ПРИРОДНО-РЕСУРСНОГО ПОТЕНЦІАЛУ ПЕРЕДКАРПАТТЯ
ОСНОВНІ ПОКАЗНИКИ ВОДНОГО РЕЖИМУ ЛІСОАГРАРНИХ ЛАНДШАФТІВ ПЕРЕДКАРПАТТЯ
ОСНОВНІ ШЛЯХИ ЕКОЛОГІЧНОЇ ОПТИМІЗАЦІЇ
ОСОБЛИВОСТІ ВОДОПРОНИКНОСТІ ГРУНТІВ АГРОЛАНДШАФТІВ ПЕРЕДКАРПАТТЯ ТА КАРПАТ
РОЗПОДІЛ ОСУШУВАНИХ ЗЕМЕЛЬ В АГРОЛАНДШАФТАХ ПЕРЕДКАРПАТТЯ
СТЕПЕНЬ АНТРОПОГЕННОЙ ТРАНСФОРМАЦИИ
СУЧАСНИЙ СТАН ФУНКЦІОНУВАННЯ АГРОЛАНДШАФТІВ ПРИБЕСКИДСЬКОГО ПЕРЕДКАРПАТТЯ
Бєлова Н. В. Агроландшафти Передкарпаття, їх геоекологічна оцінка та шляхи оптимізації. – Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата географічних наук за спеціальністю 11.00.11 – конструктивна географія та раціональне використання природних ресурсів. – Львівський національний університет імені Івана Франка, Львів, 2016. https://lnu.edu.ua/wp-content/uploads/2016/05/dis_belova.pdf
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата географічних наук https://lnu.edu.ua/wp-content/uploads/2016/05/aref_belova.pdf