Онлайн-лекція провідного доцента кафедри географії та природознавства Гілецького Й.Р.

27 травня доцентом Гілецьким Й.Р. було проведена лекція на тему «СУЧАСНІ ПІДХОДИ ДО ПРИРОДНО-ГЕОГРАФІЧНОГО РАЙОНУВАННЯ КАРПАТСЬКОЇ ГІРСЬКОЇ КРАЇНИ ТА УКРАЇНСЬКИХ КАРПАТ» для студентів ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» та Тернопільськогонаціонального педагогічного університету імені Володимира Гнатюка на платформі Cisco WebexMeetings. Окрім студентів, прослухати її підключилися викладачі та науковці з Івано-Франківська, Львова, Чернівців, випускники кафедри географії і природознавства Прикарпатського університету попередніх років.

Автором була запропонована власна схема природно-географічного районування Українських Карпат, яка узгоджується із сучасною  схемою регіоналізації карпатської гірської країни, що утвердилась у наукових колах    дослідників Карпат країн європейського регіону. Усі запропоновані новації до схеми районування були належним чином аргументовані як теоретичними викладками, так і даними польових досліджень. Лекція супроводжувалась презентацією з великою кількістю фотографій, які взяті із власного архіву автора, що здійснив польові виходи у всі навіть найменш відомі широкому загалу куточки Українських Карпат.