Завідувач кафедри географії та природознавства Ярослава Атаманюк, викладачі кафедри Йосип Гілецький, Ірина Закутинська та гарант освітньо-професійної програми Середня освіта. Географія Інна Червінська взяли участь у зустрічі з віце-президентом Національної академії педагогічних наук України, директором Інституту педагогіки, дійсним членом НАПН України Олегом Топузовим, яка відбулася у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника за участі в.о. ректора Ігоря Цепенди.
Захід присвячений важливим аспектам розвитку української освіти в умовах нових викликів воєнної доби.
Під час відкриття зустрічі в.о. ректора університету Ігор Цепенда підкреслив важливість таких обговорень, зазначивши: «Ми живемо у час, який зумовлює нові виклики перед усіма, а особливо перед освітянами. Війна засвідчила про те, що велика кількість дітей, які зараз навчаються за кордоном, проходять через процеси асиміляції, адже вони більше не навчаються в українських школах. Це зменшує їхній зв’язок з українською освітою і створює нові проблеми, з якими ми зіткнемося в майбутньому. Тому важливо прогнозувати й шукати моделі, які допоможуть зберегти наш молодий генофонд… Вірю, що ця зустріч стане хорошою нагодою для обміну думками та формування нових наукових проєктів, які допоможуть нам подолати ці виклики».
Академік Олег Топузов зауважив, що професійне становлення кожного педагога залежить від постійного розвитку та готовності до змін, акцентувавши на важливості взаємодії між науковцями та педагогами-практиками для подолання освітніх труднощів, адже «професійне становлення кожного з нас залежить від того, як ми будемо щодня розвивати свої знання та навички, впроваджувати зміни у професійну практику».
Викладачі кафедри долучилися до обговорення питань, які стосувалися модернізації освітніх програм закладах загальної середньої освіти, вдосконалення педагогічних технологій навчання з урахуванням сучасних викликів. У процесі обговорення та виступів окреслено конкретні кроки для вдосконалення навчальних планів, шкільних підручників та підходів до організації освітнього процесу у школі. Акцентувалася увага на ролі викладачів у підготовці майбутніх фахівців освітньої галузі до роботи у повоєнний час.
Також під час зустрічі з академіком Олегом Топузовим було презентовано низку наукових видань Інституту педагогіки та монографію Голови Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Сергія Захаріна.