ГОСТЬОВА ЛЕКЦІЯ ЛЬВІВСЬКОГО ГЕОГРАФА-УРБАНІСТА: ІМПУЛЬС ДЛЯ НОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ

15 травня 2024 безсумнівно важлива дата в житті кафедри географії та природознавства. З гостьовою лекцію перед студентами освітніх програм «Географія та організація простору територіальних громад» та «Середня освіта. (Географія)», а також науковців ПНУ виступив провідний географ-урбаніст Львова професор, доктор географічних наук, завідувач кафедри географії України Львівського національного університету імені Івана Франка. Тема лекції «Просторове планування в Україні: проблеми, про які всі говорять, але ніхто не вирішує». У сьогоднішньому викладі професор Роман Лозинський (Роман Лозинський) акцентував на сучасних трактуваннях поняття «просторове планування» та його ключовій відмінності від дещо застарілого поняття «містобудування». Лектор висвітлив на прикладі передових практик Європейського Союзу важливість просторового планування у забезпеченні сталого розвитку міст, де забезпечені зелена адженда, інвестиційна привабливість та якість життя населення. Проф. Роман Лозинський зауважив на сильних сторонах і слабких сторонах адміністративно-територіальної реформи в Україні. Акцентовано на можливостях, які здобули територіальні громади в умовах децентралізації. На прикладі Львова і львівської агломерації показано, яким чином децентралізація вплинула на реалізацію основних положень Генерального плану міста Львова. «Родзинкою» лекції став розгляд окремих прикладів реорганізації та перебудови простору приміських зон та центральної частини Львова. Лектор вказав на важливість партисипації громадян в управлінні розвитком громадських просторів Львова. Виклад увібрав у себе серйозний аналіз нормативно-правової бази в сфері просторового планування. Після лекції студенти і викладачі кафедри дискутували з професором Романом Лозинським на предмет ефективного внеску географів у реалізацію сталого розвитку міських урбо-соціо-екосистем.
Після завершення заходу гість зі Львова ознайомився із освітнім простором кафедри географії та природознавства, зокрема із фотовиставкою «Кольори білого континенту». Між кафедрами домовлено про організацію лекцій викладачів кафедри географії та природознавства у Львівському національному університеті імені Івана Франка. Дякуємо викладачці курсу «Геоурбаністика» доцентці Ірині Закутинській за організацію освітнього заходу, який створює потужний імпульс для розвитку урбаністичних досліджень в Івано-Франківську.