11 березня 2025 року тернопільське видавництво «Астон» проводило вебінар на тему: «Підручник з географії для 8 класу НУШ: оновлений зміст і навігація діяльнісного навчання». Першим із вітальним словом та представлення авторського колективу виступив автор підручника та модельної навчальної програми, за якою підготовлене начальне видання, доктор географічних наук, професор, декан географічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка Сергій Запотоцький.
Мирослав Зінкевич, старший викладач Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти дав загальну характеристика структури підручника та концепція його створення. На правах ведучого наступним він надав слово Валерію Совенку, завідувач відділу географії та економіки Комунального навчального закладу Київської обласної ради “Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів”. Валерій Совенко присвятив свій виступ питанню реалізації геопросторового мислення здобувачів освіти через використання картографічних матеріалів підручника.
Йосип Гілецький, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри географії та природознавства Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника представив коротку доповідь на тему«Оновлення методологічного, наукового та фактологічного наповнення підручника» У свєму виступі він звернув увагу на строге дотримання, при розкритті змісту навчального матеріалу у параграфах підручника,усталеного у географічній науці геосферниго підходу, вивірених часом послідовностей розгляду, системного підходу при аналізі причинно-наслідкових зв’язків та просторових відмінностей у поширенні географічних об’єктів та явищ. Розкриваючи реалізацію принципу науковості, звернув увагу на збалансоване представлення у змісті підручника нових понять, ознайомлення із сучасними підходами до районування, питання достовірності фактологічного матеріалу.
Олена Мозіль, учителька географії Верхньосиньовидненського ЗЗСО І-ІІІ ст. ім. П. Яцика Стрийського району Львівської області, «Вчитель-методист» детально ознайомила учасників вебінару із роллю та специфікою створення завдань рубрики «Практикуймо», їх значенням для формування географічних умінь.
На завершення вебінару Мирослав Зінкевич ознайомив учительську громадськість із матеріалами, які видавництво «Астон» готує з метою методичноїпідтримки учителів, які використовуватимуть підручник у навчально-виховному процесі.
ПІДРУЧНИК З ГЕОГРАФІЇ ДЛЯ 8 КЛАСУ НУШ: ОНОВЛЕНИЙ ЗМІСТ І НАВІГАЦІЯ ДІЯЛЬНІСНОГО НАВЧАННЯ
