КУРС ЛЕКЦІЙ «КУЛЬТУРНА ГЕОГРАФІЯ: ДОВКІЛЛЯ, ЛАНДШАФТИ, ІДЕНТИЧНОСТІ, НЕРІВНОСТІ» З РОМАНОМ ЛОЗИНСЬКИМ

05.02.2021 розпочався курс лекцій «Культурна географія: довкілля, ландшафти, ідентичності, нерівності». Студенти кафедри географії та природознавства разом із доцентами Романом Сливкою, Іриною Закутинською взяли участь в першій лекції.  Лектор лекції Роман Лозинський – магістр географії Університету Південного Іллінойсу в Едвардсвіллі (США, 2017) та Львівського національного університету ім. Івана Франка; викладач Українського католицького університету, кафедра культурології, автор книги  «Культурні ландшафти Галичини: етика взаємодії людини з природою». Лектор зазначає, що культурна географія вивчає не тільки територіальне розповсюдження культури, але піднімає питання якою є роль довкілля, ландшафту, простору та місць у формуванні культури, ідентичностей, домінування та нерівностей, які спостерігаємо у світі. Культурна географія є одним із найдинамічніших напрямків географії людини (human geography) в англомовній географії останніх 30 років, що пов’язано з «культурним поворотом» (cultural turn) та «просторовим простором» (spetial turn) у суспільних та гуманітарних науках у кін. 1980-х років. Лекція була змістовною, цікавою, студенти із задоволенням брали участь у дискусії.

Щиро дякуємо, пану Роману Лозинському за можливість почути багато цікавої та корисної інформації. Будемо чекати наступної зустрічі!!!