Проблеми геоморфології і палеогеографії Українських Карпат та прилеглих територій

2–3 березня 2023 року
під час Міжнародного тижня геоморфології – 2023 доценти кафедри географії та природознавства Роман Сливка, Ірина Закутинська, Йосип Гілецький взяли участь у роботі науково-практичного онлайн-семінару за міжнародної участі
“Проблеми геоморфології і палеогеографії
Українських Карпат та прилеглих територій”, присвячений 85-річному ювілею відомого вченого, дослідника-геоморфолога, Заслуженого професора Львівського національного університету імені Івана Франка Ярослава Кравчука.
З вітальним словом до учасників конференції звернулись проректор Львівського національного університету імені Івана Франка Роман Гладишевський, декан географічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка Володимир Біланюк, ректор Університету Марії Кюрі-Склодовської Радослав Добровольський (Республіка Польща), проректорка Люблінського Католицького Університету Іоанна Павла II Ева Трасковська (Республіка Польща), декан факультету міжнародних відносин та Львівського національного університету імені Івана Франка Маркіян Мальський, завідувачка кафедри геоморфології Ягелонського університету
Ельжбета Горчиця (Республіка Польща) та завідувач кафедри фізичної географії Варшавського університету Мацей Добський (Республіка Польща).
Під час науково-практичного онлайн-семінару нами була представлена тема доповіді: «ВІЙСЬКОВО-ПАТРІОТИЧНІ МЕМОРІАЛИ У ГЕОМОРФОЛОГІЧНИХ РЕҐІОНАХ УКРАЇНСЬКИХ КАРПАТ».
У виступі акцентовано увагу на тому, що Українські Карпати історично були театром військових дій високої інтенсивності. Наслідком війн є численні жертви протиборчих сторін, яким присвячені військові меморіали постконфліктного періоду. У доповіді наведено приклади найбільш знакових військово-патріотичних меморіалів у геоморфологічних районах Українських Карпат. Така робота створює підґрунтя для розвитку військового туризму в регіоні.