Гостьова лекція доц. Йосипа Гілецького для студентів спеціальності 014.07 Середня освіта (Географія) Львівського національного університету імені Івана Франка

12 травня 2023 р. доцент, доцент кафедри географії та природознавства Й.Р. Гілецький на запрошення професора І.І. Ровенчака прочитав гостьову лекцію на тему “Трансформація змісту загальної географічної освіти” для студентів спеціальності 014.07 Середня освіта (Географія) Львівського національного університету імені Івана Франка. До лекції підключалися і студенти магістратури  Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

Основну увагу лектор приділив місцю і значенню географії як надзвичайно важливої сітоглядної навчальної дисципліни у системі загальної середньої освіти.  Також привернув увагу до методології формування змісту освіти, яка має спиратися на систему науково обґрунтованих принципів, а не певних суб’єктивних інтуїтивних уявлень.

Друга частина лекції була присвячена аналізу  змістових і структурних трансформацій, яких зазнала  географічна освіта у загальноосвітніх навчальних закладах України з початку 90-х років ХХ століття по сьогоднішній день.

Гостьова лекція відбулася у рамках навчального предмета “Геокультура і геоосвіта України”.  Викладачі курсу — проф. Іван Ровенчак та асист. Любов Котик висловили вдячність та змістовну дискусію на сайті кафедри.