ГЕОГРАФИ – ЛІДЕРИ В ОСМИСЛЕННІ І КОНЦЕПТУАЛІЗАЦІЇ ВИРІШЕННЯ АКТУАЛЬНИХ ПРОБЛЕМ УКРАЇНИ

8-9 червня 2023 року Міністерствам освіти та науки, Херсонським державним університетом, Інститутом географії НАН України, Київським національним університетом імені Тараса Шевченка, Чернівецьким національним університетом імені Юрія Федьковича, Університетом Осло, Університетом Кенту, Університетом Щеціна, Університетом Цюриха у співпраці із Прикарпатським національним університетом імені Василя Стефаника та колегами із інших вітчизняних університетів та наукових інституцій (всього 13 установ) організована міжнародна науково-практична конференція «УКРАЇНСЬКА ГЕОГРАФІЯ У ВИКЛИКАХ ВІЙНИ». Конференція стала реакцією на останні катастрофічні події, що відбулися у зв’язку із підривом окупантами греблі Каховської ГЕС і призвели до численних жертв, збитків та неоціненних втрат для господарства та економіки Півдня України. В рамках роботи конференції було організовано фахову дискусію щодо перспектив географічних досліджень у військовий і постконфліктний період, проведено круглий стіл «КАТАСТРОФА КАХОВСЬКОГО ВОДОСХОВИЩА: «ЗАТОПЛЕНІ» ЖИТТЯ, «НОВИЙ» ПІВДЕНЬ УКРАЇНИ І ГЛОБАЛЬНІ ВИКЛИКИ «ПІСЛЯЗАВТРА». Круглий стіл став майданчиком, на якому експертне середовище розглянуло гуманітарні, економічні і екологічні наслідки техногенної катастрофи. До наукового комітету конференції увійшов доцент кафедри Роман Сливка. Він також виступив у ході пленарного засідання з темою доповіді: «Географія територіально-політичних конфліктів: місце в системі наук, основні поняття, масштаби і завдання досліджень». У ній здійснено концептуальний аналіз перспектив розвитку географії конфліктів. Також участь у секційному засіданні на тему «Зміни змісту і завдань географічної науки в умовах війни у повоєнний час» взяли участь Йосип Гілецький, Ірина Закутинська. Тему доповіді: «Трансформації структури та змісту загальної географічної освіти». Основні положення доповіді спонукали жваву наукову дискусію з приводу посилення географічної складової освітнього процесу в українських шкільних закладах, в якій взяли участь професори провідних університетів і вчителі-практики.
Незважаючи на складні часи та воєнний стан організаторам заходу вдалося провести його на найвищому академічному рівні. Хочемо подякувати їм за цю кропітку працю! Бажаємо всі нам Перемоги, якнайшвидшого загоєння ран херсонцям і Херсонщині та подальших успіхів колегам на географічній ниві.