ГЕОГРАФІЯ – ОСНОВА ТУРИЗМУ, А ТУРИЗМ – ПІЗНАННЯ ГЕОГРАФІЇ

Вже понад 40 років 27 вересня відзначається Всесвітній день туризму, який запроваджений з метою популяризації подорожей і мандрівок, розвитку індустрії туризму, яка дає вагомий внесок у розвиток світової економіки. Використання усього різноманіття рекреаційних ресурсів, пізнання історико-культурної спадщини світового і національного масштабу, які поєднуються з давніми традиціями гостинності спонукають мільйони мешканців із різних куточків світу мандрувати і пізнавати різноманіття природних ландшафтів планети, культурні надбання мешканців різних регіонів і країн. У цій активній формі організації людського дозвілля тісно переплелися взаємовідносини географії та сучасної індустрії туризму. Взаємозумовленість цих сфер дозволяє стверджувати, що ГЕОГРАФІЯ –  ОСНОВА ТУРИЗМУ, А ТУРИЗМ – ПІЗНАННЯ ГЕОГРАФІЇ.
Викладачі нашої кафедри географії та природознавства і більшість студентів-географів є великими поціновувачами туристичних мандрівок і подорожей. Географи мають унікальні переваги серед інших категорій мандрівників, оскільки, вирушаючи у подорожі, цілком усвідомлюють сутність взаємозв’язків у географічному середовищі, зазделегідь підготовлені до сприйняття специфічних особливостей навколишньої природи, традицій природокористування місцевих мешканців і т. ін. Тобто під час подорожей географи мають унікальну можливість поєднувати свої професійні інтереси з активним відпочинком, поглиблювати свої знання географії. Студенти-географи Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника неодноразово здійснювали відносно далекі комплексні подорожі під керівництвом доцентів Сливки Р.Р., Закутинської І.І., Атаманюк Я.Д. до відносно віддалених місць в Україні (Одеси, Миколаєва, Канева, Умані, Луцька). Але, оскільки, Івано-Франківськ є своєрідним форпостом туристичного освоєння Карпат, то найбільше мандрівок спрямовувались у мальовничі Українські Карпати. За час існування кафедри студенти під керівництвом доцента Гілецького Й.Р. відвідали майже усі куточки Карпатського регіону від крайньої західної точки  України в околицях села Соломоново, гори Кремінець на стику 3-х кордонів і витоків Сяну до гори Стіг на іншому стику кордонів, витоків Перкалабу на межі Чернівецької та Івано-Франківської областей, перевалів Семенчук, Шурдинсько і Садів поблизу кордону з Румунією на Буковині. Сотні підкорених вершин, десятки оглянутих скельних останців і грайливих водоспадів, вечорів біля ватри з піснями залишили незабутні щемливі спогади про студентські роки у більшості випускників кафедри. З Днем Туризму дорогі любителі мандрівок і подорожей!!!