АКТУАЛЬНО ПРО ІННОВАЦІЇ У ВИЩІЙ ОСВІТІ

Завідувач кафедри Атаманюк Я.Д., яка є членом науково-методичної комісії 6 із біології, природничих наук та математики (підкомісії зі спеціальності 106 «Географія»)  прийняла участь у онлайн засіданні Науково-методичної ради Міністерства освіти і науки України. Важливі та актуальні питання були представлені Генеральним директором директорату фахової передвищої, вищої освіти  Шаровим Олегом Ігоровичем, зокрема, засадничі документи, законопроєкти та основні інновації вищої освіти у 2021 р.. Зацікавленість серед учасників викликали поняття «регульованої спеціальності», а також нова редакція Національної рамки кваліфікацій та Методичних рекомендацій з розроблення стандартів вищої освіти. Куратор науково-методичної комісії 6 із біології, природничих наук та математики Гожик Андрій Петрович серед інших питань прокоментував також проєкт постанови КМУ “Деякі питання гармонізації переліку галузей знань і спеціальностей з Міжнародною стандартною класифікацією освіти”. Слід зазначити, що даний проєкт стосується змін у структурі географічних спеціальностей, зокрема 106 Географія, тому був обговорений на засіданні кафедри географії та природознавства, а відповідні рекомендації направлені адресатам. Викладачі кафедри підтримали позицію значної частини представників географічної спільноти, яка базована на тому, що у Міжнародній стандартній класифікації освіти окремі складові предметної області спеціальності “106 Географія” віднесено до трьох деталізованих галузей (“detailed field”). При чому, в описі кожної галузі зазначено географію та географічні напрями, а саме: 0532 Earth sciences – географія (фізична, природнича); 0314 Sociology and cultural studies – географія (суспільна, соціальна, культурна); 0731 Architecture and town planning – картографія, міське та регіональне планування.