РОБОТОДАВЦІ ПРО ОСВІТНЮ ПРОГРАМУ (ОП) «СЕРЕДНЯ ОСВІТА (ГЕОГРАФІЯ)

У 2021 році за ініціативи робочої групи  оновлено освітню програму «Середня освіта (Географія) ОР магістр, за якою навчаються студенти з 2016 року. Серед пропозицій, які поступили завдяки анкетуванню та зустрічам з представниками різних груп стейкхолдерів, ряд пропозицій прозвучало від роботодавців, зокрема щодо підсилення психолого-педагогічної підготовки випускників до роботи у системі НУШ, володіння інноваційними методиками навчання тощо. Після опрацювання усіх пропозицій до ОП введено дисципліни: «Геокультурна наукова грамотність учителя НУШ» та «Методика викладання географічних дисциплін у ЗЗСО».

До робочої зустрічі, ініційованої гарантом ОП Червінською Інною Богданівною, окрім членів робочої групи, приєднались:

Гарасимчук Світлана Ярославівна – директор ліцею № 17 Івано-Франківської міської ради, переможниця конкурсу «Вчитель року-2019» у номінації «Географія», випускниця кафедри географії та природознавства.

Бойчук Святослава Ярославівна – заступник директора ліцею №25, стаж  роботи – 30 років, спеціальність за дипломом – «Географія. Біологія», вища категорія, «вчитель-методист», Заслужений вчитель України.

Чепига Світлана Василівна – директор Берегометського ЗЗСО  Берегометської селищної ради Вижницького району Чернівецької області, стаж педагогічної діяльності понад 30 років, спеціаліст вищої категорії, «старший учитель», лауреат премії імені Юрія Федьковича та Матюшенко Юлія Іванівна – вчитель географії цього ж ЗЗСО, спеціаліст вищої категорії, «старший учитель».

Бойко Любов Романівна  – директор Старолисецького ліцею Лисецької селищної ради Івано-Франківської області. Стаж педагогічної діяльності понад 20 років, спеціаліст вищої категорії, «старший учитель».

Представники роботодавців підтвердили позитивні відгуки про оновлену ОП, наголосили на позитивному досвіді участі у  Міжнародних конференціях «Роль освіти у сталому розвитку Карпатського регіону», регіональних науково-практичних конференціях «Географічні діалоги на перехресті практики і теорії» та ін., семінарах з актуальних проблем науки і практики, ініційованих кафедрою географії та природознавства, творчою навчально-науковою лабораторією «Гірська школа Українських Карпат» Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, а також окреслили головні напрями подальшої співпраці колективу кафедри і стекхолдерів, серед яких стажування, проходження виробничих (педагогічних) практик здобувачами освіти, спільні проведення турнірів та олімпіад з географії, організація спільних краєзнавчих екскурсій та туристичних походів.