ОСІННІЙ СЕЗОН ГІРСЬКИХ МАНДРІВОК СТУДЕНТІВ-ГЕОГРАФІВ РОЗПОЧАТО

Ініціативна група студентів – членів гуртка «Дослідники Карпат» разом з керівником гуртка доцентом Гілецьким Й.Р. та доцентом Сливкою Р.Р. 12 вересня 2021 року здійснили сходження на вершину Великий Гургулат (1442 м) у Скибових Горганах. Вершина є однією із найвищих у фізико-географічному районі Свіцько-Мізуньських Горган. Із розлогої полонини, яка розміщена у привершинній частині західного схилу гори, відкриваються чудові краєвиди на хребти Зовнішньофлішевих, Вододільно-Верховинських та Полонинсько-Чорногірських Карпат. З конкретними вершинами їх характерними ознаками ознайомив студентів доц. Гілецький Й.Р. У процесі сходження він привернув увагу на особливості прояву висотної поясності, проблеми раціонального лісокористування. Доц. Сливка Р.Р. під час автомобільної подорожі до підніжжя гори звернув увагу студентів на соціально-економічні об’єкти Калуша, Брошнева, Долини, Вигоди. На пішоходному відтинку маршруту ознайомив студентів із концепціями заселення регіону Карпат, етнографічними особливостями прилеглих гірських поселень, історією їх заснування та сучасними перспективами соціально-економічного розвитку.