ЗВІТНА НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ ВИКЛАДАЧІВ І СТУДЕНТІВ ЗА 2021 РІК

Щороку у квітні  у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника проходить звітна наукова веб-конференція викладачів, докторантів, аспірантів та студентів університету.

4-7 квітня викладачі та студенти кафедри географії та природознавства мали змогу прийняти участь у дистанційному пленарному засіданні університету (4 квітня), факультету природничих наук (6 квітня), а також представити власні наукові дослідження  на засіданні підсекції географії та природознавства. Представлені доповіді присвячені актуальним питанням сьогодення географічної науки та освіти, зокрема: алгоритм конструктивно-географічної характеристики галузей природокористування (доцент Й.Р. Гілецький), типізація територіально-політичних процесів у зонах конфлікту   (доцент Р.Р. Сливка), теоретичні засади дослідження просторових аспектів субурбанізації    (доцент І.І. Закутинська), рекреаційно-туристичне природокористування в Придністерських районах Івано-Франківської області (доцент Я.Д. Атаманюк), територіальна та функціональна структура гірськолижного туризму Карпатського регіону    (доцент А.І. Червінський), районування України за ступенем конфліктності ситуації між функціонуванням автомобільної мережі та небезпечними/стихійними явищами внаслідок змін клімату в Україні  (доцент Н.В. Фоменко),  цифрова освіта географа   (доцент Н.В. Бєлова).

Цікавими та актуальними були доповіді здобувачів освіти: екологічна оцінка території Рогатинського Опілля  (Магмет А.Б.), краєзнавчі географічні дослідження як засіб формування інформаційно-цифрової компетентності в учнів 10-11 класів (Шімон В.І.), інтерактивні методи діагностики знань учнів з географії (Мельничук А.В.), нетрадиційні уроки з географії як засіб формування інформаційно-цифрової компетентності (Кавка І.В.), конструктивно-географічні аспекти у шкільному курсі географії 11 класу (Друляк І.), проблеми та переваги дистанційного навчання в закладах середньої освіти (Борковська Н.П.), висвітлення політико-географічних процесів у шкільних підручниках (Шевченко В.І.), стан і перспективи осучаснення понятійно-категоріального апарату шкільної географії (Накладюк П.П.), фізико-географічне районування Стрийського району (Окань Л.Р.), географічні трансформації розвитку туризму в умовах пандемії (Штурмак Ю.С.), Етнокультурна спадщина регіону Українських Карпат як чинник формування національно-культурної ідентичності зростаючої особистості (Джигіта Ю.В.).

За результатами звітної наукової конференції студентів (підсекції географії та природознавства) пропонуємо:

1. Рекомендувати до нагородження Грамотами університету:
  • Джигіту Юлію Володимирівну
  • Кавку Ірину Василівну
  • Мельничук Анну Володимирівну
  1. Рекомендувати тезистатей звітної наукової конференції студентів університету за 2021 рік для публікації у збірнику «Еврика-XXІІ»:
  • «Стан і перспективи осучаснення понятійно-категоріального апарату шкільної географії» – студента групи СОГ-1м, ОП «Середня освіта (географія)» Накладюка Петра Петровича;
  • «Фізико-географічне районування Стрийського району» – студентки групи СОГ-1м, ОП «Середня освіта (географія)» Окань Лілії Романівни;

«Краєзнавчі географічні дослідження як засіб формування інформаційно-цифрової компетентності в учнів 10-11 класів» – студентки групи СОГ-1м, ОП «Середня освіта (географія)» Шімон Валерії Іванівни.