УЧАСТЬ У МІЖУНІВЕРСИТЕТСЬКОМУ ЛЕКТОРІЇ

Доцент кафедри географії та природознавства Гілецький Й. Р. 8 квітня 2022 року виступив у системі міжуніверситетського лекторію, в якому бере участь Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, із лекцією «Просторові параметри та гіпсометрія таксономічних одиниць фізико-географічного районування».  У своєму виступі він привернув увагу до причини невідповідності кількісних величин, які відображають  параметри таксономічних одиниць різного рангу фізико-географічного районування. Запропонував методику верифікції даних про розподіл площ Карпатської гірської країни у розрізі країн та адміністративних областей України.

Стосовно розгляду гіпсометрії великих таксономічних одиниць районування території нашої держави, то на основі використання сучасних інформаційних ресурсів аргументовано було  доведено, що висотні характеристики багатьох відомих найвищих точок земної поверхні потребують  уточнення як у текстових виданнях так і у картографічних джерелах.