ВИСТУП ДОЦЕНТА РОМАНА СЛИВКИ НА ВЕСНЯНОМУ СЕМІНАРІ АСОЦІАЦІЇ ГЕОГРАФІВ-СУСПІЛЬНИКІВ УКРАЇНИ

19 травня 2022 р. відбувся онлайн семінар на тему «Територіальна ідентичність та символіка простору в контексті російської агресії в Україні». Спікери:

Доц. Олексій Гнатюк (Київський національний університет ім. Т.Шевченка). Територіальна ідентичність, деколонізація та символічний простір в Україні

Проф. Григорій Підгрушний (Інститут географії НАН України). Символіка міського простору у координатах миру та війни

Доц. Роман Сливка (Прикарпатський національний університет ім. В.Стефаника) і Доц. Юліан Брайчевський (Київський національний університет ім. Т.Шевченка). Міста України: місця сили і спротиву в час стрімкої зміни геополітичних наративів.

Широка онлайн аудиторія географів-суспільників із усіх куточків України мала змогу ознайомитися із доповіддю Романа Радославовича Сливки, де були розкриті наступні питання:

• Чому місто стає ціллю конфлікту?
  • Як війна впливає на міста?
  • Які особливості війни в міському просторі?
  • Місто-фортеця: від класичного до сучасного розуміння (військова географія).
  • Зміна геополітичної епохи і геополітичних наративів.
  • Міста-герої радянської України: піднесення та нівелювання радянського наративу.
  • Міста-герої незалежної України.

В кінці доповіді відбулася жвава наукова дискусія. Через соціальні мережі отримано позитивні фідбеки про наукове значення семінару. Важливо, що учасниками семінару були студенти кафедри географії та природознавства.