Успішна реалізація програми академічної мобільності Erasmus+ в Гданському університеті

Доцент кафедри географії та природознавства Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Роман Сливка разом із колегами із КНУ імені Тараса Шевченка (Інна Степанець), Львівської Політехніки (Ористлава Сидорчук) та ТНПУ імені Володимира Гнатюка (Андрій Кузишин) реалізував програму академічного обміну в Інституті соціально-економічної географії і просторового господарювання Гданського університету (Польща) упродовж 11.03.2023-19.03.2023. Дана програма передбачала знайомство із науково-дослідними можливостями Гданського університету, колегами-викладачами, що працюють в галузі геопросторового планування і розвитку. Були прочитані лекції на тему географії конфліктів, відбулися численні круглі столи, дискусії і неформальні зустрічі. Учасники програми стажування відвідали мерію міста Іновроцлава, де від пані мера Еви Вітковської довідалися про великий обсяг гуманітарної допомоги, що її надають місцеві органи самоврядування українським біженцям. Також вдалося побувати на дні відкритих дверей в Інституті соціально-економічної географії і просторового господарювання Гданського університету, а також на зустрічі із українськими студентами-учасниками академічних обмінів в рамках Еразмус+. Це дозволило переконатися у значних перспективах співпраці між вузами Польщі і України, зокрема в ініціюванні програм повоєнної відбудови України. Таким чином, запровадження нової освітньої програми «Географія та організація простору територіальних громад» за спеціальністю 106 Географія на кафедрі географії та природознавства є на часі.