ДОЦЕНТ РОМАН РАДОСЛАВОВИЧ СЛИВКА ВЗЯВ УЧАСТЬ У МІЖНАРОДНОМУ НАУКОВОМУ СЕМІНАРІ ІЗ МІСЬКОЇ ГЕОПОЛІТИКИ

25 жовтня 2021 р. доцент Роман Радославович Сливка взяв участь у міжнародному науковому семінарі із міської геополітики «Cities, Identities and Spaces of Information» (Міста, ідентичності і простори інформації), модератором якого був д.г.н., професор КНУ Мезенцев Костянтин Володимирович. У межах семінару була приємна нагода прослухати доповідь доктора наук в галузі соціальної філософії, запрошеного професора Карлового Університету в Празі  Валерії Корабльової (https://cuni.academia.edu/ValeriaKorablyova/CurriculumVitae ). Нею проголошена доповідь «Performing nation and its emplacements: re-assessing citizenship in post-1991 Ukraine» (Нація, що себе представляє і її утвердження: переоцінка громадянства в Україні після 1991). У дискусії взяли участь як географи (Інститут географії НАНУ, Прикарпатський національний університет, Університет Осло і Київський національний університет), так і соціологи (Харківський національний медичний університет). Важливим висновком наукової дискусії є визнання того факту, що Україна після подій 2014 року стала помітним суб’єктом європейської політики, а її громадяни перетворилися на активного учасника політичного процесу державотворення, у першу чергу завдяки активній громадянській позиції українців і представників діаспори.  Висновки семінару дуже важливі для визнання географами і соціологами суб’єктності України як повноцінного члена спільноти демократичних держав.