НАВЧАЛЬНА ПРАКТИКА ГЕОГРАФІВ У ЖОВТНІ 2021 РОКУ

Студенти групи Г-21 захистили звіти про польову навчальну практику, яка проводилась із 4 по 15 жовтня. Вона складалася із двох розділів. Перший розділ був присвячений проведенню топографічно-геодезичних знімань на подвір’ї навчального корпусу. Студенти освоїли роботу з нівеліром, теодолітом, здобули досвід опрацювання результатів геодезичних знімань.

Знімання теодолітного ходу

Геометричне нівелювання

Другий розділ стосувався вивчення геологічної будови території краю. З цією метою було здійснено екскурсійну поїздку у Скибові Ґорґани. Там ознайомилися із загальними рисами геологічної будови Карпат, оглянули ерозійну діяльність річки Лімниці, осипище на схилі долини потоку Свинний, кам’яні розсипи сформовані морозним вивітрюванням в епоху плейстоценових зледенінь на схилі хребта Верх-Сигліс. Також відвідали урочища Ангелів, де збереглася доменна  піч, у якій перероблялися болотні залізні руди. Першу плавку ця піч була дала навесні 1818 року.  Пропрацювала тут шість років, а потім завод було закрито. Під час першої світової війни обстріли австрійської артилерії знищили більшість споруд, піч – пошкодили. Відтоді вона поступово перетворилася на мальовничу напів-руїну.

Річка Лімниця

Мандрівка дорогою, вимощеною алювієм річки Лімниця

Осипище на схилі Свинного

Кам’яні розсипи на схилі хребта Верх-Сигліс