ДОСЛІДЖЕННЯ ФЕНОМЕНУ І ГЕОПОЛІТИЧНОГО ЗНАЧЕННЯ МЕМОРІАЛЬНИХ ПРОСТОРІВ ГАЛИЧИНИ

У грудні цього року викладачі кафедри доценти Сливка Роман Радославович та Закутинська Ірина Іванівна в якості співавторів отримали від редактора видання «Українсько-словацькі підрозділи австро-угорської армії у Великій війні: на шляху до незалежності» професора Сергія Васильовича Адамовича примірники цієї чудової колективної монографії. Міжнародний колектив авторів книги, серед яких ректор нашого університету професор Ігор Євгенович Цепенда та віце-посол Словацької Республіки в Україні Матуш Корба, зосередили увагу читача на стані військових поховань Першої світової війни на Івано-Франківщині. Викладачі кафедри є співавторами розділу цієї книги «Меморіалізація ландшафту як інструмент геополітичного маркування простору», де констатовано, що конструювання культурних / сакральних / меморіальних ландшафтів є звичною геостратегією протиборчих сторін у військових конфліктах та у повоєнний час. Дана публікація є продовженням загальноукраїнського тренду щодо наукового сканування територій, що несуть потужний емоційний заряд і спрямовані на глибоке розуміння передумов, механізмів і наслідків збройних конфліктів для народів Центральної Європи, зокрема українців і словаків. В книзі знаходимо відомості про військові меморіали в Коломиї (професор Сергій Іванович Монолатій), Калуші (Адрій Шутяк) селах Старий Мартинів і Перлівці (Радім Капавік) та інших містах і селах краю. З точки зору географів-суспільників поява цієї монографії – важливий крок для розуміння ролі меморіальних ландшафтів у організації простору територіальних громад Галичини.

MEMORIALIZACIA_LANDSAFTU_AK_INSTRUMENT_GEOPOLITICNOGO_MARKUVANNA_PROSTORU