УЧАСТЬ ВИКЛАДАЧІВ КАФЕДРИ У ІІ ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ КОНКУРСІ STEAM-ПРОЄКТІВ

Колективний проєкт «Інтеграція технологій STEAM-освіти і музейної педагогіки в освітній процес Нової української школи» творчої навчально-наукової лабораторії «Гірська школа Українських Карпат» і кафедри географії та природознавства Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника визнано номінантом у ІІ Всеукраїнському фестивалі STEM-освіти, організованого Міністерством освіти і науки України і Центром освітніх інновацій Івано-Франківської міської ради.

Автори проєкту: керівник колективного проєкту – Інна Червінська, доктор педагогічних наук, професор, завідувач лабораторії. Академічна група проєкту: співробітники творчої навчально-наукової лабораторії «Гірська школа Українських Карпат» Ярослава Атаманюк, кандидат географічних наук, доцент, завідувач кафедри географії та природознавства, Наталія Бєлова, кандидат географічних наук, заступник декана факультету природничих наук, доцент, Андрій Червінський, кандидат історичних наук, доцент кафедри географії та природознавства.

Метою колективного проєкту є розкриття практико-змістового компоненту інтеграції технологій STEAM-освіти і музейної педагогіки в освітньому процесі Нової української школи. Адже музей розглядається як центр сучасних прогресивних освітніх практик Нової української школи асоціюється як  важливий осередок просвітництва, рекреації та навчання.

Маючи значний освітньо-виховний потенціал, чимало музеїв активно реалізують перспективні освітні програми, інноваційні технології STEAM-освіти, що забезпечують, привабливість та інтерактивний характер педагогічної діяльності, досконалість й завершеність способів взаємодії усіх учасників освітнього процесу, легкість та доступність засвоєння інформації.

Застосування прикладних педагогічних технологій STEAM-освіти у відповідних галузях наукового знання стало характерною ознакою інноваційного розвитку Нової української школи.

Як зазначила директорка Центру освітніх інновацій – Марія Починок, актуальність проєкту для сучасних ЗЗСО і закладів позашкільної освіти полягає в тому, що він базується на інтегративній основі двох галузей наукового знання – музейної педагогіки і STEAM-освіти. Варіанти такої інтеграції мають великий освітній потенціал.

Керівник проєкту – Інна Червінська нагороджена грамотою директора Департаменту освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської ОДА Кімаковича В.Є.

Академічна група проєкту – Ярослава Атаманюк, Наталія Бєлова, Андрій Чевінський нагороджені подяками творчої навчально-наукової лабораторії.