ДОСЛІДЖЕННЯ ПРОЯВІВ КАРСТУ ПІД ЧАС НАВЧАЛЬНОЇ ЕКСКУРСІЇ

Студенти груп СОГ-11 та Г-11 разом із викладачем курсу «Геоморфологія» доц. Сливкою Р.Р. відвідали приміську зону Івано-Франківська, зокрема с. Вовчинець. Там студенти прослухали лекцію про передумови, чинники і прояви у рельєфі карстоутворюючих процесів. Карст — геологічна формація, яка утворюється в процесі розчинення чи вилуговування гірських порід поверхневими чи підземними водами і формування специфічного рельєфу. Локація Вовчинецьке пасмо добре підходять для вивчення теми «Карстові форми рельєфу». Також студенти отримали змогу наочно ознайомитися із геоморфологією гірських областей завдяки захоплюючій панорамі Карпат. Вовчинецьке пасмо — частина Покутської височини, що сягає 300—350 м над р. м, з похилими схилами та плоскою поверхнею. Комплексна пам’ятка природи місцевого значення «Вовчинецькі гори», є системою пагорбів з цікавими гіпсовими відслоненнями, вкритими розмаїтою лучно-степовою рослинністю. Під час екскурсії доц. Сливка Р.Р. наголосив на освітньому потенціалі шкільних і навчальних екскурсій, які проводитимуть випускники кафедри у майбутньому професійному житті. Екскурсанти відзначили важливість даної рекреаційної зони для м. Івано-Франківська.